ŠNEKOVÉ DOPRAVNÍKY

Šnekové dopravníky slouží k dopravě a dávkování jak suchých sypkých materiálů, tak vlhkých hmot a směsí. Umožňují snadné a účinné vyprazdňování a plnění různých zásobníků, mixérů, kontejnerů a násypek balících strojů. Další využití je v mezioperační dopravě.

Vyrábíme dva základní druhy:

  • trubkový, s možností dopravy až do sklonu 75°.
  • žlabový, s max. sklonem 15°.

Dopravu materiálu zajišťuje otáčející se šnekovnice přivařená na trubce. Šnekovnice je poháněna převodovkou s el. motorem která může být umístěna na začátku nebo na konci dopravníku. Násypky a výsypy jsou vyráběny dle požadavků zákazníka. Konstrukce umožňuje použití více násypných a výsypných míst na jednom dopravníku. Jeden dopravník může zásobovat materiálem více míst.
Dopravník, vybavený el. rozvaděčem a čidly pro hlídání hladiny v násypce, pracuje v automatickém cyklu doplňování nebo vyprazdňování násypky. El. rozvaděč lze doplnit frekvenčním měničem s plynulou regulací dopravního výkonu.
Pro materiály tvořící klenbu, je možno dodat násypku s rotačním mícháním materiálu. Dopravníky se vyrábí z materiálu tř.11 s nátěrem nebo v nerezovém provedení.

TYP DOPRAVNÍKU ŠD-80 ŠD-120 ŠD-150 ŠD-200 ŠD-300
průměr šnekovnice [mm] 80 120 150 200 300
dopravní výkon [m 3/h] 2,5 6 11 26 48
max. délka dopravníku [m] 4 4,5 5,5 9 9
příkon pohonu [kW] 0,75-1,1 1,1-1,5 1,5-3 1,5-4 2,2-5,5

Uvedené dopravní výkony jsou orientační, protože závisí na druhu dopravovaného materiálu, sklonu dopravníku a otáčkách. Velikost příkonu ovlivňuje délka dopravníku, druh materiálu. Středové ložisko se umísťuje na každé 3m délky dopravníku.

Tvar a rozměry dopravníku navrhneme dle požadavku zákazníka. Dlouholeté zkušenosti v konstrukci šnekových dopravníků nám umožňují řešit Vaše požadavky na dopravu zadaného materiálu. Při řešení konkrétního případu rádi poskytneme veškeré informace pro výběr optimálního řešení.

Realizované zakázky

Ukázky řešení dopravy